Veckoauktion den 12 maj 2008

  • Order by

  • 6567 Kina
    diverse, höjd: 3-11
    Sold: SEK 250

    Sold den 12 maj 2008
  • 5267 Kista
    1700-tal, Ek, längd: 97, djup: 55, höjd: 60
    Sold: SEK 2000

    Sold den 12 maj 2008
  • 6116 Kista
    1800-tal, längd: 105, djup: 60, höjd: 45
    Sold: SEK 1100

    Sold den 12 maj 2008
  • 6457 Reseur
    2st, sent 1800-tal, England, mässing, höjd: 11
    Sold: SEK 2300

    Sold den 12 maj 2008
  • 6541 Ring
    18 k. med blå sten 6, 8 g
    Sold: SEK 1400

    Sold den 12 maj 2008
  • 6232 Ring
    18 k. med blå sten och smådiamanter 1, 9 g
    Stopped

    12 maj at 17:53
  • 6230 Ring
    18 k. med blå sten stämplar, 1973 2, 5 g
    Sold: SEK 400

    Sold den 12 maj 2008
  • 6228 Ring
    18 k. med rosa sten stämplar, Ceson 1976 3, 7 g
    Sold: SEK 550

    Sold den 12 maj 2008
  • 6094 Rökbord
    intarsia, längd: 59, djup: 59, höjd: 59
    Sold: SEK 1100

    Sold den 12 maj 2008
  • 6002 Sybord
    Sold: SEK 650

    Sold den 12 maj 2008
  • 6256 Sybord
    1950-tal, längd: 62, djup: 37, höjd: 61
    Sold: SEK 100

    Sold den 12 maj 2008
  • 6473 Sybord
    Sold: SEK 2000

    Sold den 12 maj 2008
  • 6324 VASE
    Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, höjd: 19
    Sold: SEK 300

    Sold den 12 maj 2008
  • 6137 VASE
    Sold: SEK 700

    Sold den 12 maj 2008
  • 6400 VASE
    Keramik UE, Mari Simmulson, höjd: 23
    Sold: SEK 450

    Sold den 12 maj 2008
  • 5091 Vaser
    Sold: SEK 300

    Sold den 12 maj 2008
  • 6351 Vaser
    3 st, Orrefors, höjd: 23-34
    Sold: SEK 1100

    Sold den 12 maj 2008
  • 6138 Vaser
    3 st, Rosenthal+Rörstrand, höjd: 12-16
    Sold: SEK 150

    Sold den 12 maj 2008